

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1.016 mm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Height | 330.2 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 760 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 4.8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 20 |
| Current Rating | 760 mA |
| DC Resistance (DCR) | 83 mΩ |
| Test Frequency | 250 MHz |
| Military Standard | Not |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 5.6 nH |
| Max DC Current | 760 mA |
| DC Current | 760 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
